Bugun...
AK Parti Danışma Kurulu toplantısı yapıldı Boyalık: “Cumhur İttifakı var”
Tarih: 29-09-2018 00:57:00 + -


• Toplantıda konuşan AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, yerel seçim çalışmalarında, AK Parti’ye gönül vermiş herkesin bir CHP’liyi ikna etmeye çalışacağını vurguladı. • Sözlerinin devamında “AK Parti ve MHP arasında cumhur ittifakı var.” diyen Boyalık, “Keşan’da da aynı birlikteliğimiz var ve bu hiç eksilmedi. Bundan sonrada ilişkilerimiz aynı şekilde devam edecektir.” şeklinde konuştu

AK Parti Danışma Kurulu toplantısı yapıldı Boyalık: “Cumhur İttifakı var”

AK Parti Keşan İlçe Danışma Kurulu Toplantısı, 27 Eylül 2018 Perşembe akşamı gerçekleştirildi.
Sevim Yenice Konferans Salonunda yapılan ve saat 20.00 sıralarında başlayan toplantıya, çok sayıda partili katıldı.
Toplantıda, ilk olarak, divan heyetinin seçimi yapıldı. Divan Başkanlığına Tolga Saltık, katip üyeliklere Asilcan İrcan ve Hafize Can seçildi.
Divan heyetinin seçiminin ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Saltık’ın yerel seçim süreciyle ilgili bilgi vermesinin ardından, toplantının açış konuşmasını AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık yaptı.
“VAKİT, KEŞAN’A AK PARTİ BELEDİYESİNİ KAZANDIRMA VAKTİDİR”
AK Parti İlçe Teşkilatı olarak sahada olduklarını belirten Boyalık, “Yerel seçimlere az bir zaman kaldı ve bizler sürekli sahadayız. AK Partiliyim diyen ve AK davaya sahip çıkan her bireyin de sahaya çıkma zamanıdır. ‘Dünyalar kadar malın olacağına, zerre kadar itibarın olsun.’ şeklinde bir söz vardır. Dünyalar kadar malımız olacağına, zerre miktarda itibarımız olsun. AK Partili insanlar itibarlı insanlar olmalıdır. Bizler, itibarlı ve şerefli bir hayat yaşamalıyız ki etrafımıza örnek olalım. Birilerinin üzerine basarak, birilerini çiğneyerek ve onları yok sayarak, siyaset olmaz. Bundan ötürü de kimseyi yok saymadan bir siyaset yapmalıyız. Burada, İYİ Partilileri, CHP’lileri ve MHP’lileri de yok saymadan, onları da kazanarak siyaset yapmak istiyoruz. Bir oya bile ihtiyacımız var. Bizler hizmetlerimizi ve kendimizi anlatarak, yapacaklarımızı göstereceğiz. Keşan’da iktidara çok yakınız ve önde olduğumuzu söyleyebiliriz. Şu anda hiç çalışmayan bir CHP belediyesi ve gözlerini yummuş bir belediye başkanı, sokakları ve kaldırımları olmayan, umutsuz bir Keşan var. Bundan ötürü de vakit çalışma, vakit Keşan’a AK Parti belediyesini kazandırma vaktidir.” dedi.
“SİYASET, AK PARTİ’NİN BİNASI İÇERİSİNDE YAPILIR”
Hüseyin Boyalık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Keşan Belediyesi’ni kazanmakla iş bitmeyecektir. Her zaman projelerle ortak olduk. İlçe başkanı olduğumda yönetimimiz, belediye meclis üyelerimiz ve il genel üyelerimizle projeler yaptık. Bu projeler arasında huzurevi ve yatılı bir okulu hayata geçiremedik. Genel iktidar olarak diğer projelerin tamamı hayata geçirildi. Bizler iktidarın yaptıklarıyla kendimizi avundurmayacağız. Bundan sonra yapacaklarımızın adını koyacağız. Yerel seçimlerde belediye meclis üyesi aday adaylarımız, belediye başkan aday adaylarımız, il genel meclisi üyesi aday adaylarımız olacak. Siyaset, AK Parti’nin binası içerisinde yapılır. Aday adayı olmayı düşünen tüm arkadaşımızı partiye bekliyoruz. Gelsinler istişarede bulunalım ve adaylıkları konusunda bizler de her zaman destek olalım. Ayrıca, her mahallede en az 10 seçim evi kuracağız. Seçim bürolarımız var ama seçim evlerimiz olacak. Özellikle kadınlarımızın çalışacağı, belediyeyi kazandıracak ve projeleri anlatacak seçim evlerimiz olacak.”
“AK PARTİ VE MHP ARASINDA CUMHUR İTTİFAKI VAR”
Herkes birlik ve beraberlik içerisinde çalışması durumunda başarının geleceğini ifade eden Boyalık, şunları söyledi: “AK Parti’ye gönül vermiş herkes 1 CHP’liyi ikna etmeye çalışacak. AK Parti ve MHP arasında cumhur ittifakı var. Keşan’da da aynı birlikteliğimiz var ve bu hiç eksilmedi. Bundan sonrada ilişkilerimiz aynı şekilde devam edecektir.”
“PROJELERİN HİÇBİRİ HAYALİ DEĞİLDİR”
AK Parti’nin Keşan için proje çalışmaları yaptığını dile getiren Hüseyin Boyalık, “Kamuoyuna her gün yeni projeler açıklanacak. Bu projeler, 5 yıl içinde bitecektir. Projelerin hiçbiri hayali değildir. İnsanları kandırmak için demiyoruz. AK Parti’nin belediye başkan adayı açıklandıktan sonra, kendisine özgü projeleri olacaktır. Bunlar yol haritasıdır. Seçim 1 günde kazanılmaz, uzun süreli bir çalışmayla kazanılır.” şeklinde konuştu.
PROJELER
Sözlerinin devamında projeler hakkında bilgi veren Boyalık, şöyle dedi: “Hastane Caddesi’nin kanayan yaralarından biri otoparktır. Bu caddemizin yürüyüş ve bisiklet yolu yok. Öncelikli hedefimiz, Keşan’da bisiklet kullanımını artırmaktır. Keşan Lisesi ve Kız Meslek Lisesi binaları eski olmasından ötürü bunların kullanılmaması gerekiyor. Bu binaların yıkılıp, o alanın altına 3 katlı otopark yapılmalı ve üzerine de, park alanları ve spor yapacağı alanlar yapılmalıdır. O caddenin rahat nefes alması için bunlar gerekiyor. Keşan’ın fuar alanı ve gezilebilecek bir yeri yok. İnsanların cennet parkından başka bir yeri ve hava alabilecekleri yerleri yok. Eski taş ocaklarının bulunduğu alanda oyuklar var ve orayı amfi tiyatro şeklinde değerlendirmek istiyoruz. O alanlarda, konser ve tiyatro etkinliği yapılabilir. Bu alanlarda yapay havuzlar yapılabilir. Keşan Belediyesi’nin AK Parti’ye geçmesi durumunda, burayı Keşan’ın cenneti haline getirebiliriz. Bu alanın adı da, ‘15 Temmuz Seyir Tepesi’ olacak. 15 Temmuz’u hiçbir zaman unutmayacağız. Keşan’ın 3 mahallesinde düğün salonu yok. Düğünler, sokaklarda yapılıyor. Yağmur ya da başka istenmeyen olaylar olduğunda, düğünler erken zamanda bitebiliyor. Bundan ötürü de, biran önce düğün salonları yapmamız gerekiyor. 3 mahallemize de düğün salonu olmalı. Bunlar hepsi ücretsiz şekilde halkımıza hizmet verecektir. Çünkü bir düğünün maliyeti çok fazla. İnsanlar mobilya, ev ve düğün masrafları oluyor. Bizler buna dur diyeceğiz. Keşan Stadı, belediyeye geçtikten sonra bakımsız bir hal aldı. Burayı millet parkı olarak değerlendirmek istiyoruz. Altını otopark, üzerine çocuklarımız için yüzme havuzu koyalım. Keşan’da halkın ürettiği, yöresel bir pazar yok. Keşan Devlet Hastanesi’nin karşısında bulunan ve cezaevi olarak değerlendirmek istediğimiz hazine arazisi var. Oraya yöresel bir pazar kurarak, köydeki insanlarımızın ürettiği ürünleri burada satmalarını sağlamalıyız. Keşan’da en büyük proje işsizliği bitirmek. OSB’nin Keşan’a yapılması ve o alanın ot parasından bahsedildi. Bizler, Keşan’a mutlaka OSB’yi getirmeliyiz. Keşan’a hayat verecek, kazanç sağlayacak OSB’yi getirmek boynumuzun borcudur. Yerel seçimlere kadar OSB için Keşan’a kazmanın vurulacağına inanıyorum. AK Parti’nin seçim müjdesi olarak, OSB’nin haberini verecektir. Konuyu milletvekilimiz Fatma Aksal ve Grup Başkan Vekilimiz Bülent Turan destek vereceklerini söylediler.”
Toplantı basına kapalı olarak devam etti.
Bu haber 710 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR