Bugun...
Adnan Vural: “Sosyal yaşam merkezi gündeme gelmiyor”
Tarih: 10-03-2018 10:23:00 + -Adnan Vural: “Sosyal yaşam merkezi gündeme gelmiyor”

Edirne İl Genel Meclisinin AK Partili üyesi Adnan Vural, yaptığı açıklamada, İl Genel Meclisi toplantılarında Edirne’ye 2 tane sosyal yaşam merkezi yapılması konusunun gündeme geldiğini ancak yapılan oylamada konunun görüşülmesinin reddedildiğini kaydetti.

“SOSYO-EKONOMİK KALKINMAYA KATKI SAĞLAMAYI AMAÇLIYORDUK”

Açıklamasının başında tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayan Vural, “5 günlük İl Genel Meclisi toplantılarımızı yaptık. Toplantılarda Edirne’ye 2 tane sosyal yaşam merkezi yapılması konusu konuşuldu. CHP’li İl Genel Meclisi üyeleri buna karşı geldi. Yapılan oylamada CHP’liler reddetti, MHP çekimser kaldı, AK Partililer ‘Evet’ dedi. Biz bu merkezinde aynısından Keşan’a da düşünüyorduk. TOKİ Karanlıkdere mevkisine böyle bir şey yapmayı düşünüyorduk. Bu çalışma Edirne’de de kabul görmediği için Keşan’da da gündeme gelmiyor. Bu merkezlerden Edirne ve Keşan’da olsun diye elimizden geleni yapacağız. Bu sosyal yaşam merkezi projesi olması gereken bir projedir. Bu proje sayesinde sosyo-ekonomik kalkınmaya katkı sağlamayı amaçlıyorduk. O bölgedeki vatandaşlarımızın çoğu bundan faydalanabilecekti. Bu teklif reddedildi ancak biz projenin hayata geçmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz, gerekli görüşmeleri yapacağız.” dedi.

“PARASININ BULUNACAĞINI MECLİS’TE DE SÖYLEDİK”

CHP’li üyelere bu teklife neden “Hayır” dediklerini sorduklarını ifade eden Adnan Vural, “Neden ‘Hayır’ dediklerini sorduğumuzda para olmadığını söylediler. Biz bunu Meclis’ten bir çıkaralım bunun parası bulunur. Sayın valimiz bunu Meclis’e gönderiyorsa biz bunun kaynağını buluruz. Bu arkadaşlarımız ‘Hayır’ derken ne düşünüyorlar bilmiyoruz. Bunun parasının bulunacağını Meclis’te de söyledik.” şeklinde konuştu. (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 299 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR