Bugun...
Adnan Vural: “Özel İdare Tesisini görünce içim acıdı”
Tarih: 06-12-2017 09:26:00 + -Adnan Vural: “Özel İdare Tesisini görünce içim acıdı”

Edirne İl Genel Meclisinin AK Partili üyesi Adnan Vural, dün yaptığı açıklamada, gündeme dair değerlendirmede bulundu.

“KİRA SÜRESİNDE UZATMA OLMADI”

Danişment İl Özel İdare Tesislerinin satış için ihaleye çıkarılmasına değinen Vural, “Danişment Özel İdare Tesisi Malmüdürlüğüne ait. Ancak bir dönem Özel İdaresine kiralanmış İl Özel İdaresi de 3. şahsa kiralamıştı. Kira süresinde uzatma olmadı.  Sözleşme uzatılsaydı o bina harabe olmazdı. 3 Aralık 2017 Pazar günü Danışment’e gittim. Binayı görünce içim acıdı. Kasım ayında ihalesi oldu, yaklaşık 17 milyon TL maliyet biçilmişti. Ancak alıcı bulmadı. İkinci bir ihaleye çıkacak ve gönlümüz Keşanlı bir firmanın ihaleyi almasından yana. Eğer ikinci ihalede yine alıcı bulmazsa, Milli Emlak Müdürümüz ilgili Bakanlıktan görüş alacak. Kiralama mı olacak yoksa fiyatı düşürülerek yeniden satışa mı çıkacağı konusu o zaman netleşecek. Tekrar ihaleye çıkacak ve eğer alıcı olmazsa büyük ihtimal kiralanacak.” dedi.

“ONLARDA ÇALIŞMA HEYECANI YOK”

2018 yılı bütçesini değerlendiren Adnan Vural,  “2018 yılı bütçe görüşmeleri tamamlandı. Tekrar söylüyorum; 2018 Keşan’da yol yılı olacak. Yol, altyapı, tarımsal hizmetler anlamında 2018’de çalışmalarımıza hız vereceğiz. AK Parti olarak, İl Genel Meclisi olarak çalışıyoruz. Gönül ister ki CHP’nin İl Genel Meclis üyeleri de köylere gitsin. Ben her zaman birlikte çalışalım diyorum. Köylerimizin dertlerine derman olalım. Yapmamız gereken bir şey varsa yapalım. Ama maalesef onlarda çalışma heyecanı yok.” şeklinde konuştu.

“2018 YILINDA YAPMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Keşan Belediyesi Mezbaha İşletmesi’nin arkasından Boztepe köyüne giden yolun onarımı çalışmasının 2018 yılı programında olduğunu ifade eden Vural, sözlerini şöyle tamamladı: “Mezbahanın oradan geçen yoldan yalnızca Boztepe köyü değil, yaklaşık 7 tane köyümüz yararlanacak. Yol yapılırken daha önce şikayet konusu olan köprüyü de yapmamız gerek. Köprü çok dar. Onu da inşallah 2018 yılında yapmaya çalışacağız.”

Adnan Vural, açıklamasının sonunda Dünya Kadın Hakları Gününü de kutladı. (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 998 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ