Bugun...
Adnan Vural: “Köylerimizde su sıkıntısı yaşanmıyor”
Tarih: 12-01-2018 00:40:00 + -Adnan Vural: “Köylerimizde su sıkıntısı yaşanmıyor”

İl Genel Meclisinin AK Partili üyesi Adnan Vural, Esetçe 2. Grubu Köyleri İçme ve Kullanma Suyu Birliğinden su alan köylerde yaşanan sıkıntının çözüldüğünü söyledi.

“HİZMET VEREMEYECEK HALE GELDİ”

Vural, “Esetçe Sulama Birliği uzun zamandan beri sıkıntılı. 2017 yılında Kasım ayında tamamen tıkandı ve hizmet veremeyecek hale geldi. Yaptığımız çalışmalar neticesinde bu birlikten su alan köyler Keşan Köylere Hizmet Götürme Birliğine katıldı. 165 bin TL’lik elektrik borcu Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ödendi. Şu anda köylerimizde su sıkıntısı yaşanmıyor.” dedi.

“KÖYLERİMİZ ARTIK SUSUZ KALMAYACAK”

Vatandaşların su konusundaki hizmetlerini Keşan Hükümet Konağı’nın 3. katında bulunan birlik bürosundan alacağını dile getiren Adnan Vural, şunları söyledi: “Sayaç yüklemesi bu bürodan yapılacak. Bundan sonra köylerimiz artık susuz kalmayacak. Esetçe Birliğine üye köylerimiz gerçekten mağdur oldu. Esetçe 2. Grubu Köyleri İçme ve Kullanma Suyu Birliği için tavsiye komisyonu kuruldu. Alacakları toplanacak.”

“ÇIKAN KARARLARI OKUMAKLA BU İŞLER OLMUYOR”

Açıklamasının devamında CHP’li üyeleri eleştiren Vural, “Arkadaşlarımız aylık toplantılar konusunda rutin değerlendirme yapıyorlar. Çıkan kararları okumakla bu işler olmuyor. Sahada olmaları gerek. Bunların hizmet etme derdi yok. Bir eksik varsa, birlikte çalışalım. AK Parti İl Genel Meclisi üyeleri olarak İlçe Başkanımız Hüseyin Boyalık’la birlikte çalışmalara devam ediyoruz.” şeklinde konuştu. (AYHAN GÜLVER)

 
Bu haber 257 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ