Bugun...
Acilde iğne vuruldu, mahvoldu!
Tarih: 01-03-2018 23:27:00 + -Acilde iğne vuruldu, mahvoldu!

15 Şubat 2018 Perşembe günü saat 14.30 sıralarında Keşan Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde soğuk algınlığı nedeniyle tedavi gördüğü için iğne yaptıran bir kişinin sol ayağı tutmamaya başladı.

Yaşadığı bu sorun nedeniyle başka doktorlara görünen kişiye, 30 gün rapor verildi ve rahatsızlığının kalıcı olup olmadığının anlaşılması için 2 ay geçmesi gerektiği söylendi.

Konuyla ilgili yaşadığı mağduriyeti anlatan 21 yaşındaki Onur Yeşil,Bir iğne yaptırdım ama mahvoldum. O andan itibaren iğne yapılan sol ayağım tutmaz oldu. Tedavi için gittiğim tüm doktorlar, ‘Yapacak bir şey yok, 2 ay bekleyeceksin.’ dedi, başka bir şey söylemedi. Beni bu hale düşürenlerin tespit edilerek gerektiği şekilde cezalandırılmasını istiyorum.” dedi.

Olay günü saat 14.30’da Devlet Hastanesi Acil Servi’ne gittiğini ve enjeksiyon yaptırmak için barkot aldığını belirten Yeşil, yaşadıklarını şöyle anlattı: “O an orada bulunan nöbetçi acil doktoruna barkotumu göstererek iğne olmak istediğimi söyledim. O da orada görevli bir hemşireyi gönderdi. İğne yapıldıktan sonra sedyeden kalkmak istedim ama ayağımın üstüne basamadım. İğne yapılan ayağımda anında bir hissizlik başladı. Bu durumu acildeki doktora söyledim bana ‘Yarım saat sonra bir şey kalmaz, sen evine git.’ dedi. Zar zor eve geldim ama ayağım çok şiddetli bir şekilde ağarmaya başladı. Saat 19.00 sıraları tekrar acile gittik ama ilgilenen olmadı, geri döndük. Ayağımdaki hissizlik ve ağrılarım dayanılmaz bir hâl alınca gece 23.00 sıralarında tekrar acile gittim. Bu sefer beni sabah beyin cerrahı olduğunu öğrendiğim doktora yönlendirdiler ve gönderdiler. Sabah bu doktora muayene oldum. Daha sonra da başka bir doktor muayene etti. Bu doktor da beni tedavi olmam için hastaneye yatırdı. Bir hafta tedavi oldum ama ayağımda hiçbir iyileşme olmadan, 30 gün rapor verip, beni taburcu ettiler. Verilen ilaçlarla evde tedavi olmaya çalışıyorum ama ayağımda hiçbir düzelme olmadığı gibi ağrılarım daha da dayanılmaz bir hâl almaya başladı. Acilde bir iğne oldum, mahvoldum. Ne olur ne olmaz bilemiyorum. Bu sağlık sorunum nedeniyle çalıştığım işimden de oldum. Mağdur duruma düştüm, benim bu duruma gelmeme sebep olanlardan şikayetçiyim.”  

“BUNUN HESABINI KİM VERECEK?”

Ayağındaki sorun ile ilgili olarak Devlet Hastanesi dışında Keşan’da bulunan özel hastaneye de gittiğini oradaki sorunuyla ilgili uzman doktorlara göründüğünü de kaydeden Yeşil, “Tüm doktorlar sanki ağız birliği etmişçesine 2 ay beklemek gerektiğini söyledi. Benim ayağım 2 ay sonra düzelmez ve tedavi imkanım daha da kötüye gidecek olursa bunun hesabını kim verecek?” şeklinde konuştu.

“ŞİKAYETÇİ OLDUM”

Vurulduğu iğneden sonra başına gelenlerle ilgili olarak Keşan Emniyet Müdürlüğüne gittiğini ve olay günü acil serviste görev yapan doktor ve hemşireden şikayetçi olduğunu, Keşan cumhuriyet savcısına da ifade verdiğini de belirten Onur Yeşil, şöyle konuştu: “Benim başıma gelen olayın, başka birkaç kişinin daha başına geldiğini duydum. Hatta bir tane İpsala Koyuntepe köyünden amca ile aynı odada yatıp tedavi olmayı bekledik. Benim rahatsızlığımda ihmal ve kusuru olanların tespit edilmesini ve hak ettikleri cezayı almalarını istiyorum.”

ŞENGÜL YEŞİL: “BİZ YANDIK BAŞKALARI YANMASIN”

Oğlunun başına gelenlerin hayatlarını altüst ettiğini ve maddi imkanları kısıtlı olduğu için tedavi için başka ne yapıp yapamayacaklarını bilemediklerini söyleyen Onur Yeşil’in annesi Şengül Yeşil de, “Oğlumun tedavisi için gittiğimiz doktorlar ‘2 ay bekleyeceksiniz, iyileşirse iyileşir, düzelmezse yapacak bir şey yok.’ diye konuşuyorlar. Biz yandık başkaları yanmasın. Oğlumun başına gelen bu durumun sorumluları kimse cezalandırılmalarını istiyorum.” dedi. (MEHMET İLMAN)

 

 
Bu haber 2190 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ