Bugun...
3 TL deyip geçmeyin icralık olabilirsiniz..!
Tarih: 11-08-2018 23:40:00 + -3 TL deyip geçmeyin icralık olabilirsiniz..!

Keşan’da faaliyet gösteren Parkomat Şirketi yetkilisi Ali Haydar Balkav, parkomat borcunu ödemeyenlere yönelik icra takibi başlatacaklarını kaydetti.

“AVUKATLARIMIZLA DURUMU GÖRÜŞTÜK”

1 Aralık 2017’den itibaren Keşan’da parkomat sisteminin devrede olduğunu aktaran Balkav, “Bölgemizde 35 personelimizle 600 araçlık otopark yerini işletiyoruz. Bazı vatandaşlarda daha oturmayan bir algı var. Bazıları ‘ücretleri ödemezsek ne olur ki?’ diye düşünüyor. Biz bu güne kadar bekledik. Avukatlarımızla durumu görüştük. Bugünden itibaren otopark ücretini ödemeyen vatandaşlarımıza zorunlu olarak icra takibi başlatacağız. Biz de neticede ticaret yapıyoruz, yüklü miktarda giderimiz var. Yılda 1 buçuk milyon TL’nin üzerinde giderimiz söz konusu. Bu parayı 3-5 TL’lerle toplamaya çalışıyoruz.” dedi.

“KÜÇÜK RAKAMLAR İÇİN BİLE İCRA TAKİBİ BAŞLATILABİLİR”

Vatandaşların mağdur olmaması, icra takibine düşmemesi için bir an önce borçlarını ödemeleri gerektiğini ifade eden Ali Haydar Balkav, şunları söyledi: “Vatandaşlarımız borçlarını sahada çalışan personelimize ödeyebilirler. Küçük rakamlar için bile icra takibi başlatılabilir. 100 TL, 300-400 TL olarak ödenebilir. Vatandaşlarımız, ödemedikleri durumda hesaplarına bloke gelebilir, araçları bağlanabilir. Vatandaşlarımız bu durumlara düşmemek için borçlarını bir an önce ödesinler. Vatandaşlarımızdan ödemelerini düzenli ve zamanında yapmalarını talep ediyorum.”

“YASALARA UYGUN BİR İŞ”

Balkav, sözlerini şöyle sürdürdü: “‘Ödemezsem bir şey olmaz’ gibi bir düşünce yanlış. Bizim bütün işlemlerimiz yasal. Zaten Türkiye’nin yaklaşık 70 ilinde bu şekilde parkomat sistemi var. Bu iş kamu ihale kanununa uygun şekilde yapılan ihale sonucunda alınıyor. Belediye’nin bu işten elde ettiği gelir Sayıştay denetimine tabidir. Hatta birçok yerde bu tip yerleri kiraya vermeyen belediyelere Sayıştay tarafından eleştiri getiriliyor. ‘Neden buraları işletmiyorsun, kamu zararına neden oluyorsun’ deniliyor.”

“200 BİN TL ALACAĞIMIZ VAR”

Şirket olarak Keşan’da 200 bin TL alacakları olduğunu dile getiren Balkav, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu rakam büyük bir rakam. Vatandaşlarımız ödemelerini sahada çalışan personelimize yapabilirler. Borçlar icraya düşerse icra kanalıyla alınacak. Dosya ve avukat masrafları da vatandaşların sırtına binecek.”

(AYHAN GÜLVER)
Bu haber 905 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR