Bugun...
1 hafta boyunca akşam 19.00’dan önce kalorifer ve soba yakmak yasaklandı
Tarih: 13-03-2018 09:17:00 + -


Hava sıcaklıklarının 12-18 Mart tarihleri arasında 15 derecenin üzerinde seyredecek olmasından ötürü, bu tarihler arasında kalorifer ve sobaların akşam 19.00’dan sonra yakılacağı, karara uymayanlara idari para cezası kesileceği kaydedildi.

1 hafta boyunca akşam 19.00’dan önce kalorifer ve soba yakmak yasaklandı

Keşan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünden dün yapılan açıklamada, hava sıcaklığına bağlı olarak soba ve kaloriferlerin yakılmasıyla ilgili uyarıda bulunuldu.

Edirne Valiliği İl Mahalli Çevre Kurulu kararlarına göre; soba ve kaloriferlerin gece ve gündüz 15 derecenin altında olduğu zamanlarda yakılabileceğinin altının çizildiği açıklamada, hava sıcaklıklarının 15 derecenin üzerinde olduğu zamanlarda soba ve kaloriferlerin yakılamayacağı belirtildi.

Açıklamada, hava sıcaklıklarının 12-18 Mart 2018 tarihleri arasında 15 derecenin üzerinde seyredecek olması ve inversiyon (Atmosferin aşağı tabakalarında gerçekleşen ve soğuk hava katmanının daha yukarıdaki sıcak hava katmanı tarafından tutulmasıyla oluşan atmosfer olayı, rüzgar olmadığı zaman, kirleticilerin dağılması olanağı bulunamaz ve büyük hava kirliliği olayları gerçekleşebilir.) nedeniyle söz konusu tarihler içinde kalorifer ve sobaların akşam 19.00’dan sonra yakılacağı kaydedildi.

Açıklamada, söz konusu kurallara uymayanlara, idari para cezası kesileceği de kaydedildi. (HABER MERKEZİ)
Bu haber 420 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ