Bugun...
Yalçın Akay: “Zam oranı düşük”
Tarih: 04-07-2017 09:20:00 + - Yalçın Akay: “Zam oranı düşük”

Keşan Tüm Sivil Emekliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yalçın Akay, dün yaptığı açıklamada, emeklilere yapılacak olan %5,89’luk zam oranına dair değerlendirmede bulundu.

Akay, Haziran ayı enflasyon rakamlarının belli olmasının ardından, memur ve memur emeklisi ile işçi emeklisine yapılacak ek zammın belli olduğunu ve zam oranının düşük olduğunu kaydetti.

Yapılan zammın emekliler açısından yeterli olmadığını belirten Yalçın Akay, “Emekliler olarak ekonomik açıdan durumumuz ortada. Tüm emekliler olarak geçim sıkıntısı çekiyoruz. Yılbaşında emeklilere yapılan zam daha Şubat ayında eridi. Şimdi yapılan zam oranı ise çok düşük. İstanbul’da toplu taşıma ücretine %13 zam yapıldı. Emekliye yapılan zam %5,89. Durum açıkça ortada. Emeklinin durumu perişan. Yıllardır zor durumda olduğumuzu dile getiriyoruz. Ancak hiçbir gelişme yok. Emekliye en az 250 TL zam yapılmalı. Ancak o zaman emeklinin ekonomik durumu biraz olsun düzelir. Zam sonrasında memur emekli aylığı Temmuz’da bin 750 TL’den bin 871 TL’ye yükselecek. SSK emekli aylığı bin 402 TL’den bin 485 TL’ye, Bağ-Kur emekli aylığı da bin 256 TL’den bin 330 TL’ye çıkacak.” dedi. (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 320 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR