kartal escort
Bugun...
Veliler tedirgin…
Tarih: 11-08-2017 08:25:00 + -


101 öğrenci 2 sınıfa mı bölünecek?

 Veliler tedirgin…

TOKİ Fatih Sultan Mehmet İlkokulu Okul Aile Birliği üyeleri ve bazı veliler, dün, Keşan Kaymakamı Nuri Özder’i makamında ziyaret etti.

Saat 11.00 sıralarında gerçekleşen ziyarette, okulun fiziki yapısının ilk ve ortaokulu içinde barındırmaya yeterli olmadığı ve bu konuda yapılan girişimler konuşuldu.

Ziyarette veliler adına konuşan Okul Aile Birliği üyesi Yasemin Rüveycan, konuyla ilgili sıkıntıların daha önce basında da yer bulduğunu ve bu konuda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ankara’ya bilgi aktarıldığını ve yapılan girişimlerin bir sonuç verip vermediğini öğrenmek üzere bu ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.

“101 ÖĞRENCİNİN 2 ŞUBEYE BÖLÜNECEK OLMASI VELİLERİMİZİ TEDİRGİN EDİYOR”

Okulların açılmasına az bir süre kaldığını ve velilerin tedirgin olduğunu ifade eden Rüveycan, “Şu anda ilkokuldan mezun olup ortaokulda eğitim görecek 4 şubemiz var ve toplam öğrenci sayısı 101. Ancak okulda ortaokul öğrencilerine eğitim verecek 2 şube var. 101 öğrencinin 2 şubeye bölünmesi de velilerimizi tedirgin ediyor. Okulumuzdaki başarı oranı çok yüksek ve not ortalaması 90’ın üzerinde. Öğrencilerimizin başka okullara kaydırılacağı konusunda da duyumlar alıyoruz.” şeklinde konuştu.

“TURİZM MESLEK LİSESİNİN ORTAOKULA DÖNÜŞTÜRÜLMESİ YÖNÜNDEKİ GİRİŞİMLER SONUÇ VERDİ Mİ?”

Ziyarette ayrıca Kaymakam Özder’e, bölgede bulunan Feride Mehmet Çuhacı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinde çok az bir mevcutla eğitim öğretim devam ettiği belirtilirken, meslek lisesine bağlı bulunan bu okulun şu an boş dersliği bulunan Keşan Endüstri Meslek ve Teknik Lisesi bünyesine taşınarak binanın ortaokula dönüştürülmesi istendiği ve bu konuda bir sonuç alınıp alınamadığı da soruldu.

“BAKANLIK OLUMLU YAKLAŞMIYOR”

Keşan Kaymakamı Nuri Özder de, konuyla ilgili 2 yıldır girişimleri olduğunu ancak Feride Mehmet Çuhacı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinin ortaokula çevrilmesine olumsuz yanıt geldiğini belirterek, “Milli Eğitim Bakanlığının bu tür meslek liselerinin desteklenmesi yönünde projeleri var. O yüzden olumlu yaklaşmıyor. O yüzden bunu geçemeyeceğiz. Ancak, o bölgeye yakın Milli Eğitim’in arazileri var ve hızla bir okul yapılması planlanıyor. Bu eğitim öğretim yılını bir şekilde idare edebilirsek de bir sonraki yıl yetmeyecek. O nedenle o bölgeye yeni bir okul daha yapılacak.” dedi.

Kaymakam Özder ayrıca, bu yıl için öğrencilerin eğitim açısından mağduriyet yaşamaması için gerekli girişimlerin yapacağını ve ilgili kurum yetkilileri ile görüşeceğini de kaydetti. (NEŞE TOSUN)

 
Bu haber 1200 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR