Bugun...
Hasta bakıcılar eğitimlerini tamamladı
Tarih: 16-09-2017 00:30:00 + -


*Keşan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen AB Projesi kapsamında Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Kursiyerleri, Keşan Devlet Hastanesindeki 10 günlük staj eğitimlerini tamamladı.

 Hasta bakıcılar eğitimlerini tamamladı

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülmekte olan proje kapsamında, 25 dezavantajlı kadına yönelik düzenlenen “Hasta Ve Yaşlı Hizmetleri - Hasta Ve Yaşlı Refakatçisi” kursuna katılan kursiyerler, stajlarını tamamladı. 

Kursiyerlerin, Keşan Devlet Hastanesinde 10 gün süre stajın ardından eğitimlerini sona erdi.  

Konu hakkında bilgi veren Proje Koordinatörü Tahir Demirel, “Keşan Ticaret ve Sanayi Odası olarak Başvuru Sahibi olduğumuz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı ile imzalanan Dezavantajlı Grupların Sosyal Entegrasyonun Geliştirilmesi Operasyonel Programı - 20.10.2016 tarih ve TRH4.1.ISEDP/P-03/1327 referans numaralı ‘Bir Kadın Bir Hayat’ isimli projemizin Eğitim bölümü Proje Ortağımız Keşan Halk Eğitim Müdürlüğü, Proje paydaşlarımız Keşan Belediyesi, Keşan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Keşan Devlet Hastanesi ve İŞKUR işbirliği ile gerçekleştirilmiştir. Projemizde 25 dezavantajlı kadına 560 saat (70 iş günü) ‘Hasta Ve Yaşlı Hizmetleri - Hasta Ve Yaşlı Refakatçisi’ eğitimi verilmiştir. Keşan Devlet Hastanesinde teorik eğitim alan kursiyerler 05.09.2017-14.09.2017 tarihleri arasında Keşan Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Ünitesinde 10 gün süreli Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Staj Eğitimlerini tamamlamış bulunmaktadırlar. Projenin son döneminde kursiyerlere ‘Kişisel Gelişim’ ve ‘CV Hazırlama Eğitimi’ verilecek olup, eğitim sonrasında yapılacak kapanış programında, kursiyerlere almış oldukları tüm eğitimlere yönelik sertifikaları verilerek, sağlık sektöründe meslek hayatına eğitimli olarak başlangıç yapmış olacaklardır.” dedi.

Proje Asistanı Hatice Derya Akçay ise, proje hedef grubu olan dezavantajlı kadınlara yönelik, 19 Ekim 2017 Perşembe günü saat 18.30’da ‘Kadın Hakları’ konusunda Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda bilgilendirme semineri yapılacağını bildirerek, ilgi duyan tüm kadınları davet etti. (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 1799 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR