kartal escort
Bugun...
AK Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir: “TMO Edirne’de 11 merkezde alım yapıyor”
Tarih: 24-07-2015 11:03:00 + - AK Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir: “TMO Edirne’de 11 merkezde alım yapıyor”

   AK Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir, 2015 alım döneminde Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)’nun iyi bir alım politikası gerçekleştirdiğini söyledi. 
   Üreticinin hem fiyattan hem de alım işleminden memnun olduğunu dile getiren Emir, Edirne’de 11 alım merkezin de alımların devam ettiğini ve 110 bin ton alım yapıldığını kaydetti. 
   Şemsettin Emir, üreticinin memnun olması için her türlü gayreti gösterdiklerini de söyledi.
   Randevu sistemiyle yapılan alımlarda da hiçbir sıkıntı yaşanmadığını ifade eden Emir, “Üreticinin memnuniyeti bizim memnuniyetimizdir” diyerek her zaman üreticinin destekçisi olacağını vurguladı. 
2015 alım döneminde hükümet tarafından 2015 alım döneminde açıklanan buğday fiyatının da üreticiler tarafından memnuniyetle karşılandığını belirten Şemsettin Emir, dış piyasanın üzerinde bir alım fiyatıyla mal alımı yapan TMO’nun üreticinin taleplerini karşıladığını belirtti.  
Alın teriyle para kazanan çiftçinin ürettiği ürünün en iyi şekilde değerlendirilmesi ve pazarlanması adına her zaman katkı sağlamaya hazır olduğunu ve Ankara’da bu işlerin takipçisi olduğunun altını çizen Emir, 2015 hasat dönemini tüm üreticilere hayırlı olması temennisinde bulundu.
2015 hasat döneminde açıklanan buğday fiyatları hakkında da Şemsettin Emir, şöyle dedi: “Anadolu kırmızı sert ekmeklik buğday için belirlenmiş olan 862 TL/Ton müdahale alım fiyatı, Bakanlığımızca verilen  127 TL/Ton prim ve diğer desteklerle birlikte 989 TL/Tona yükselmektedir.
Pariteye göre Makarnalık buğday fiyatı 976 TL/ton (prim ve desteklerle birlikte1.103 TL/ton), Arpa fiyatı ise 645 TL/ton (prim ve desteklerle birlikte 772 TL/ton) olmaktadır.”
 

 
Bu haber 1325 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR