kartal escort
Bugun...
Sıcaktan bunalan hayvanlar serinletiliyor
Tarih: 14-07-2017 08:58:00 Güncelleme: 14-07-2017 08:58:00 + -Sıcaktan bunalan hayvanlar serinletiliyor

Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Geçici Hayvan Barınağında kalan köpekler, sıcak havalardan etkilenmemeleri için hortumla su sıkılarak serinletiliyor.

Keşan Ticaret Borsası Mezbaha İşletmesi arkasında bulunan hayvan barınağında bulunan köpekler, 37 dereceyi bulan hava sıcaklıklarından olumsuz etkileniyor.

Hayvan barınağı çalışanları gün içerisinde hortumla su sıkarak ve içme sularını değiştirerek köpekleri sıcak havadan korumaya çalışıyor.

Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Geçici Hayvan Barınağı Sorumlusu veteriner hekimi Hasan Nural, sıcak havalardan sokak hayvanlarının da olumsuz etkilendiğini belirterek, “Köpeklerin sularını sürekli değiştirip, tazeliyoruz. Ayrıca serinlemeleri için de belirli aralıklarla hortumla su tutuyoruz. Vatandaşlarımızda kapı önlerine ve gölge yerlere bir kap su koyabilir. Bu suyu belirli periyotlarda tazelerlerse sokak hayvanları rahatlıkla içebilir. Ayrıca duyarlı vatandaşlar yemek artıklarını uzun süre beklemeyecek şekilde çöp kenarlarına bir kağıt içinde ya da poşette bırakabilirler. Çünkü uzun süre bekleyen yemek artıkları sinekleri üzerine çekmekte. Mümkünse de kuru mama bırakabilirler.” dedi.

Hasan Nural, ayrıca barınakta çok sayıda yavru köpek olduğunu da ifade ederek, sahiplenmek isteyenlerin Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Geçici Hayvan Barınağına başvurabileceklerini söyledi. (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 271 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAŞAM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR