kartal escort
Bugun...
Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu: “Personel maaşları anlamında sorun yaşamadık”
Tarih: 15-07-2017 08:52:00 Güncelleme: 15-07-2017 08:52:00 + -Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu:  “Personel maaşları anlamında sorun yaşamadık”

Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu, dün yaptığı açıklamada, Beyendik’te yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Uslu açıklamasında; bazı belediyelerde işçilerin maaşlarını almamasını eleştirerek, Beyendik’te maaşlar konusunda hiçbir sıkıntının yaşanmadığını kaydetti.
“İÇME SUYU KUYULARININ İHALESİ 18 TEMMUZ’DA YAPILACAK”
Beyendik beldesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunarak sözlerine başlayan Uslu, şunları söyledi: “Beyendik’te uzun zamandır beklenen düğün salonu yapıldı ve faaliyete başladı. Artık düğünlerimizi burada yapmaya başladık. Ayrıca içme suyu kuyularının ihalesi 18 Temmuz’da yapılacak. Kanalizasyonla ilgili ihale de Temmuz ayı sonu ya da Ağustos ayı başında gerçekleştirilmesi bekleniyor. Bunun projesi ve ödeneği de hazırlanmış durumda. Güzel bir Beyendik için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.”
“SEÇİLDİKTEN HERKESE EŞİT HİZMETİ YAPMA GİBİ SORUMLULUĞUMUZ SÖZ KONUSUDUR”
Beyendik’te parklarla ilgili bir takım şikayetlerin yapıldığını hatırlatarak sözlerine devam eden Nuran Uslu sözlerine şöyle devam etti: “Geçen hafta içerisinde parklar hakkında şikayetler vardı ve bunların giderilmesi adına gerekli çalışmaları yaptık. TOKİ’de yaşayan bazı vatandaşlarımız da oyun grupları konusunda, ‘Başkan bizi cezalandırıyor mu?’ şeklinde eleştirilerde bulundu. Biz hiçbir zaman ‘Bize oy vermiş ya da vermemiş’ şeklinde ayrım yapmadık. Biz belediye başkanı olarak seçildikten herkese eşit hizmeti yapma gibi sorumluluğumuz söz konusudur. Kimseye kırılma, gücenme gibi bir durumumuz yok. Ayrıca TOKİ’nin avlu duvarlarının projesini İstanbul Büyükşehir Belediyesine yaptırıyoruz ve gerekli çalışmaları yaparak, buradaki sıkıntıyı da gidermiş olacağız. Bunun ardından ardın sorunlar kalmayacaktır.”
“PERSONEL MAAŞLARI ANLAMINDA SORUN YAŞAMADIK”
Birçok belediyede çalışan işçilerin maaşlarını almakta zorlandığını ancak, Beyendik’te böyle bir sorunun yaşanmadığını ifade eden Uslu, “İşçilerin maaşlarında uzun süreli bir gecikme hiç olmadı. Sadece bir hafta gibi bir gecikmemiz olmuştu. Bunun dışında sıkıntı olmadı. Kısacası, belediye başkanı olduğum dönem itibarıyla personel maaşları anlamında sorun yaşamadık. Ayrıca benden önceki dönemlerde personellerin alacaklarını da yine ben ödedim.” şeklinde konuştu.
“PLANLAMA HATASINDAN KAYNAKLANABİLİR”
 “Peki, belediyelerin maaşları ödemekte yaşadığı sıkıntı neden kaynaklı olabilir?” sorusuna cevap veren Nuran Uslu, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Planlama hatasından kaynaklanabilir. Ödeneğin ve gelirlerin azlığından ya da personelin fazla olmasından kaynaklı olabilir. Belediyelerin işçilere ayrıca, bütçe beldelerde %40, ilçelerde%30’dur. Bunun üzerine çıkılması durumunda, başkan ve başkan yardımcıları sorumludur. Ben bugüne kadar maaş konusunda sıkıntı yaşamadım. Maaşını alamayan işçiler zaten işlerinde verimli olamaz.” 
Bu haber 541 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR