Bugun...
Ragıp Taş: “Uyuşturucu konusunda tüm toplum duyarlı olmalı”
Tarih: 11-10-2018 21:28:00 Güncelleme: 11-10-2018 21:28:00 + -Ragıp Taş: “Uyuşturucu konusunda tüm toplum duyarlı olmalı”

Bir Nefes Sağlık Derneği Başkanı Ragıp Taş, uyuşturucuyla mücadelede toplumun tüm kesimlerinin duyarlı olması gerektiğini kaydetti.

“GENÇLİK MERKEZİ DAHA FAAL OLABİLİR”

Taş, “Yapılması gereken, emniyet ekipleri uyuşturucuyu satan ve bunun ticaretini yapan kişileri tespit etmeli. Emniyet ekiplerimizi bu konuda destekliyoruz. Uyuşturucuyla mücadele etmek isteyen Sivil Toplum Örgütleri olsun, devlet kurumları olsun daha serbest hareket etmeli. Öncelikle halkta duyarlılık bilinci oluşturulmalı. Uyuşturucu kullanan gençlerin topluma kazandıracak sosyal aktiviteler noktasında eksiklikler var. Keşan’da Gençlik Merkezi var, daha faal olabilir. Gençlik Merkezi’nde psiko-sosyal destekler verilebilir. Gençleri buraya çekmeliyiz. Böyle kötü alışkanlıklardan herkes uzak durmalı.” dedi.

“ALINAN TEDBİRLER YETERSİZ KALIYOR”

Uyuşturucu ticareti yapanların en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini ifade eden Ragıp Taş, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Bataklığı kurutmak lazım. Bunları satanların bir şekilde önlenmesi gerekiyor. En ağır cezayla cezalandırılmalılar. Toplumun tüm kesimleri bu konuda duyarlı olmalı. İçine kapanık, uyuşturucudan medet uman, ideali olmayan gençleri en aza indirmeliyiz. Alınan tedbirler yetersiz kalıyor.”

(AYHAN GÜLVER)
Bu haber 190 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR