Bugun...
Keşan Ülkü Ocakları, şehitler için Kur’an okuttu
Tarih: 17-07-2017 09:15:00 Güncelleme: 17-07-2017 09:15:00 + -Keşan Ülkü Ocakları,  şehitler için Kur’an okuttu

Keşan Ülkü Ocakları, 14 Temmuz 2017 Cuma günü şehitler için düzenlenen anma programında Kur’an-ı Kerim okuttu.

Saat 19.00 sıralarında saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programa, MHP Keşan İlçe Başkanı Erkan Gege, MHP eski ilçe başkanları, bazı iş adamları ve genç ülkücüler katıldı.

Programın açış konuşmasını, Keşan Ülkü Ocakları 2. Başkanı Erdal Coşkun yaptı.

Coşkun konuşmasında şunları dile getirdi: “Türk Milleti, sıkıştığı dar alandan, kıstırıldığı karanlık sokaktan çıkmanın amansız, haklı ve saygın mücadelesini, girdiği ölüm ve kalım savaşlarından alnının akıyla ve bileğinin hakkıyla çıkmıştır.

Nitekim kadın, erkek, yaşlı, çocuk demeden milletimiz, Çanakkale’de vatanımızı canı pahasına savunmuş 250 bin şehit vermiştir. Dün Çanakkale’de 250 bin şehit bugün dağlarda ve şehirlerde 60 bin vatan evladı, milletine kefen biçmeye çalışan teröristlere karşı şehit düşmüştür. 15 Temmuz gecesi hain darbe girişimi sırasında 248 vatandaşlımız şehit düşmüştür.

Hiçbir vatan evladı geri adım atmamış gözünü kırpmadan canını vererek şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Çanakkale’de anlı-şanlı Türk askeri, Kurtuluş Savaşı’nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İzmir’de Hasan Tahsin, tabutluklara sığmayan Başbuğ Alparslan Türkeş, Ege Üniversitesi’nde Fırat Çakıroğlu, 15 Temmuz’da Ömer Halis Demir, İzmir Adliyesi önünde Şehit polis Fethi Sekin vatanını sevinmek pahasına gözlerini kırpmadan mücadele ettiler ve şehit düştüler.

Milliyetçi Ülkücü hareket, 15 Temmuz’da da gerekli olan dik duruşu göstermiş vatana sahip çıkmıştır. Unutulmaması gereken bir husus, biz Ülkücüler sadece 15 Temmuz’da nöbette değiliz, biz vatan için selameti ve bekası için 365 gün nöbetteyiz.

Ayrıca deyinmek istediğim başka bir konu da şudur; 15 Temmuz hain darbesine kalkışan şanlı Türk ordumuz değildir. Ordu içine sızan hain FETÖ örgününün kahpe evlatlarıdır.

Türk ordusu ile milleti karşı karşıya getirmek istemektedirler. Biz ülkücüler olarak buna hiçbir zaman izin vermeyeceğiz. Her zaman Türk ordusunun Türk polisinin yanındayız.

Türk milletinin ve devletimizin selameti için canını veren tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve dua ile anıyorum. Şehitler ölmez vatan bölünmez.”

Program, konuşmanın ardından Kur’an-ı Kerim okunmasıyla sürdü. (SELİM ŞEN
Bu haber 610 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR