Bugun...
Salih Özkan, berberliğin sorunlarına dikkat çekti
Tarih: 29-01-2018 08:53:00 Güncelleme: 29-01-2018 08:53:00 + -Salih Özkan, berberliğin sorunlarına dikkat çekti

Keşan Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Salih Özkan,  yaptığı açıklamada; sektörde yaşanan sıkıntılara dikkat çekti.
“ARKADAŞLARIMIZIN BELİRLENEN FİYAT TARİFESİNE UYMALARINI BEKLİYORUZ”
Özkan, “Belirlenen fiyat tarifesine uymayan ve tarife dışında çalışan arkadaşlarımız var. Bu durumda haksız rekabetin oluşmasına neden olmaktadır. Herhangi bir haksızlığın oluşmaması için arkadaşlarımızın belirlenen fiyat tarifesine uymalarını bekliyoruz.” dedi.
“MESLEK OKULLARIMIZDA ERKEK KUAFÖRLÜĞÜ BÖLÜMÜ AÇILIRSA İYİ OLUR”
Sektörde eleman anlamında sıkıntıların yaşandığını ifade eden Salih Özkan, şunları söyledi: “Geçmişte sektörde eleman yetişirdi ancak son süreçte yeterli eleman yetişmediğini görmekteyiz. Meslek okullarımızda bayan kuaförlerle ilgili bölüm var ama erkek kuaförlerle ilgili bir bölüm bulunmamaktadır. Bundan ötürü de erkek kuaförlerde eleman sıkıntısı had safhaya ulaşmış durumdadır. Ayrıca geçmiş yıllarda aileler çocuklarını yaz mevsiminde çalışmaları için berberin ya da sanayi de birinin yanına veriyorlardı. Gençler bir şekilde çalışıyordu. Ama 12 yıllık eğitim sürecine geçilmesiyle birlikte bu durum değişti. Liseden mezun olmuş bir genç hiç çalışmadıysa, sıfırdan yetiştirmek çok zordur. Meslek okullarımızda erkek kuaförlüğü bölümü de açılırsa iyi olur.”
“EĞİTİM SEMİNERLERİ YAPMAYI PLANLIYORUZ”
Özkan, sözlerini şöyle tamamladı: “Her sektörde olduğu gibi bizim sektörde de eğitim son derece önemlidir. İlerleyen süreç içerisinde sektörde bulunan arkadaşlarımızla gerekli istişarelerde bulunduktan sonra eğitim seminerleri yapmayı planlıyoruz.” 
Bu haber 876 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR